.::  DZIEŃ CHORYCH W NASZEJ PARAFII 2023  ::.

Tegoroczny Dzień Chorych w parafii św. Wojciecha, który przeżywaliśmy, już tradycyjnie, w sierpniową sobotę, przypadał w uroczystość NMP Częstochowskiej. O godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza Święta, a homilię wygłosił nasz Ksiądz Proboszcz. Nawiązał w niej do czytanej Ewangelii św. Jana, w której został opisany pierwszy cud Pana Jezusa – zamiana wody w wino. Maryja na weselu w Kanie Galilejskiej, zatroskana o człowieka, jako pierwsza zauważyła kłopot młodej pary i poprosiła o pomoc swojego Syna. Maryja – tak samo jak wtedy w Kanie – także dzisiaj troszczy się o każdego z nas i wstawia się za nami do Syna.
W modlitwie powszechnej położono nacisk na okoliczność towarzyszącą liturgii; następnie Ksiądz Proboszcz i ks. Jerzy udzielili sakramentu chorych wszystkim uczestnikom; a było to liczne zgromadzenie.
Po Mszy Świętej został wystawiony Najświętszy Sakrament, którym udzielono specjalnego błogosławieństwa, zwanego błogosławieństwem z Lourdes.
Po Eucharystii i błogosławieństwie wierni spotkali się w salce parafialnej, gdzie przy kawie i słodkim dzielono się wrażeniami. Tą część przygotowały Panie z parafialnego zespołu Caritas.

A.Karczmarczyk