.::  Odpust parafialny 2016  ::.

Ksiądz Maciej Jankowiak z parafii Pierwszych Polskich Męczenników w Poznaniu koncelebrował w sobotę, 23 kwietnia, mszę odpustową z okazji święta naszego patrona, św. Wojciecha.
Celebrans wygłosił homilię, której tematem przewodnim była… opatrzność Boża i nasze oczekiwania wobec Boga. Pragniemy, aby Bóg łagodnie prowadził nas przez życie. A jak to było w przypadku św. Wojciecha? Ksiądz Maciej, odwołując się do życiorysu św. Wojciecha, podkreślił, że Opatrzność nie prowadziła go tak, jak on sobie wymarzył, a nawet wbrew jego zamiarom. Analizując życiorys Świętego, ks. Maciej pokazał, że dopiero jego męczeńska śmierć wydała największe owoce, które trwają do dnia dzisiejszego.
Podczas uroczystej mszy odpustowej Proboszcz modlił się w intencji ks. Jerzego, który w tym dniu obchodził swoje imieniny. Mszę zamówiły Matki Żywego Różańca z naszej parafii. Uroczystości odpustowe zakończyły się procesją, a po niej wierni, zaproszeni przez Proboszcza, spotkali się… „na pączku”, prawdopodobnie najlepszym w całym mieście, bo od „Webera”!

Andrzej Karczmarczyk