.::  SERCE DLA BLIŹNIEGO  ::.

Już po raz drugi w naszej parafii pod patronatem ks. Proboszcza, w sobotę 16 grudnia, została zorganizowana „akcja piernikowa” . Dwie Małgosie, nasze parafianki dzielnie zachęcały obecnych małych i dużych do prac zdobniczych na znajdujących się w salce piernikach, które zostały dostarczone przez parafina w odpowiedzi na apel ks. Trojana naszego proboszcza.
W pomieszczeniu, w której pracowała liczna ekipa plastyków piernikowych unosiła się przemiła woń przypraw korzennych, jakie zostały wprowadzone do ciasta piernikowego podczas ich wypieku.
Oprócz zapachu unosiła się także pokusa skubnięcia przysmaku, lecz cel jaki przyświecał tej akcji charytatywnej hamował zapędy konsumpcyjne. Praca zdobnicza przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych z powodu dużej ilości materiału przeznaczonego do zdobienia, a wyniki prac można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Pięknie ozdobione i pachnące pierniki zostały przekazane na stół wigilijny dla bezdomnych, potrzebujących i samotnych, który został zorganizowany na Targach Poznańskich.

   A. Karczmarczyk