.::  SERCE DLA BLIŹNIEGO  ::.

Podczas piątej edycji akcji „Serce dla bliźniego” w sobotnie popołudnie zebrała się w salce katechetycznej grupa parafian świętowojciechowych, by zdobić w fantastyczne wzory pierniki, które zostały upieczone i przyniesione na tą akcję przez licznych ofiarodawców w ciągu tygodnia poprzedzającego to wydarzenie.
Całą akcją kierowały dwie sympatyczne aktywistki parafialne panie Małgorzaty (Fernandes, Ślusarska), doradzając szczególnie najmłodszym wolontariuszom dobór motywu zdobniczego i jego koloru.
Pięknie udekorowane pierniki trafiały do suszenia by po wyschnięciu trafić do specjalnych kartonów. Kartony z ozdobionymi piernikami zostaną dostarczone na stół wigilijny, zorganizowany na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przez Caritas, by wśród innych produktów urozmaicić poczęstunek dla samotnych czy bezdomnych osób jakie będą przebywały w tym czasie w naszym mieście.
Akcja „Serce dla bliźniego” oprócz wykonania pysznych smakowo i wizualnie produktów posiada także walory, wychowawcze, pokazując obecnym tam dzieciom, że można się dzielić, że można wykonać jakiś wysiłek na rzecz innego bliźniego – powiedziała Małgorzata Ślusarska.

   A. Karczmarczyk