.::  Msza inauguracyjna ks. T. Marchwiaka  ::.

"W środę wieczorem - 1 lipca - Ksiądz Dr Trojan Marchwiak obejmie urząd proboszcza naszej parafii". Jest to treść ogłoszenia parafialnego z niedzieli 28 czerwca 2015 i zgodnie z ogłoszeniem odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Proboszcza podczas Mszy Świętej.
Była to uroczystość inna niż dotychczasowe, które odbyły się na Wzgórzu Św. Wojciech w ostatnim czasie, po śmierci ks. Marka Kaisera. Podczas takich uroczystości zawsze towarzyszy pewna niepewność jakim będzie nowo mianowany kapłan, którego postawiono na czele wspólnoty parafialnej i za którą odpowiada. Jednak w tym wypadku podczas Mszy wprowadzającej było brak tej niepewności, gdyż ks. Trojan jest nam wszystkim znany i został obdarzony dużą sympatią na którą zapracował sobie podczas dwuletniej pracy na Wzgórzu Świętowojciechowym. Podczas wygłoszonej homilii na Mszy św. ks. Proboszcz podzielił się swym marzeniem o kościele otwartego serca i otwartych drzwi podając kierunek swoich działań w naszej wspólnocie.
Powitanie znanego, lecz nowego Proboszcza odbyło się wystrzałowo strzałem z armaty, którą to niespodziankę przygotowali członkowie Bractwa Kurkowego i ogłosili całemu światu z wielkim hukiem fakt objęcia stanowiska Proboszcza przez ks. dr Trojana Marchwiaka. No i teraz Parafia Św. Wojciecha w Poznaniu ma wystrzałowego Proboszcza!

Fot. A.Karczmarczyk