.::  Każdy może zostać Świętym  ::.

Każdy może zostać Świętym - pod takim hasłem odbyły się w naszej parafii w przeddzień „Korowodu Świętych” warsztaty przygotowujące do niego. W warsztatach uczestniczyły dzieci naszych parafian wraz z rodzicami, a rozpoczęły się od występu grupy artystycznej, która zobrazowała fragment życia Świętej Urszuli. Św. Urszula jest patronką zakonu żeńskiego, który prowadzi szkołę Sióstr Urszulanek na Al. Niepodległości, a siostry z tego zakony przygotowały występujący zespół artystyczny. Występ Zespołu Artystycznego, którego średnia wieku wynosiła około 5,5 lat bardzo się podobał zebranym i został nagrodzony gorącymi brawami.
Po tych wystąpieniach opowiedział o swym zgromadzeniu Brat Piotr z zakonu Karmelitów Bosych. Brat Piotr wygłaszają naukę dla zgromadzonych dzieci jednoznacznie stwierdzi że nazywają się Karmelici nie dlatego, że lubią karmelki, lecz dlatego że pochodzą spod góry Karmel, po tym wyjaśnieniu opowiedział o szkaplerzu, którego są strażnikami i o św. Janie Pawle, który w wieku 10 lat przyjął szkaplerz i nosił go do śmierci. Po naukach ojca Piotra zabrzmiała gitara poruszana ręką Szymona Antczaka naszego kleryka zachęcając do śpiewu obecnych.
Po śpiewie przybyłe dzieci zabrały się do wykonywania strojów pod fachowym okiem i pomocą animatorek plastycznych, a wyniki ich prac podziwialiśmy podczas tegorocznego Korowodu.

Andrzej Karczmarczyk