.::  MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ  ::.

W piątek 8 maja w uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski odbyła się w naszym kościele uroczysta Msza św. za Ojczyznę.
W tej Mszy, którą odprawił masz proboszcz Jacek Stawik, licznie wstawili się członkowie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu z przewodniczącym tego kluby prof. Stanisławem Mikołajczakiem na czele, przedstawiciele Poznańskiego Związku Patriotycznego – Wierni Polsce, członkowie Krucjaty Różańcowej, którzy z różańcem w ręku idą ulicami naszego miasta i modląc się proszą o naprawę naszej Ojczyzny. Uczestnikami tej mszy byli także nasi parafianie.
Podczas homilii, którą wygłosił nasz ks. Proboszcz, podkreślił, że [… w tą uroczystość gromadzi nas miłość do Ojczyzny … chcemy Panu Bogu powierzać to wielkie dziedzictwo przesycone ewangelią, przesycone ewangeliczną miłością, przesycone rzeszami świętych…] w dalszej części nasz kapłan wyraził pragnienie by w kontekście zbliżających się wyborów naród wybrał wartości. Na zakończenie homilii nasz Proboszcz wyraził przekonanie, że [… wierzmy w moc naszej modlitwy, naszej miłości do matki Ojczyzny.]

A.Karczmarczyk