.:: ODWIEDZINY 2016, RAVENSBURG ::.

W dniach od 17 do 24 września 2016 po raz kolejny miało miejsce spotkanie rodzin w ramach wieloletniej partnerskiej wymiany pomiędzy parafią św. Wojciecha w Poznaniu oraz parafiami z Ravensburga. Spotykamy się cyklicznie – co 2 lata, a w tym roku to my odwiedziliśmy rodziny w Ravensburgu.
W niedzielę, 18.09.2016 o godz. 10.00 uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele Liebenfrauen (Matki Boskiej) w Ravensburgu. Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Hermann Riedle. Lider grupy niemieckiej, Rudi Edge, pięknie przywitał naszą grupę, szczególnie ks. proboszcza Trojana Marchwiaka, który gościł w Ravensburgu po raz pierwszy. Uroczysta msza św. była początkiem naszej wizyty u niemieckich przyjaciół, jak zwykle bardzo serdecznych i rodzinnych.
Po niedzielnym odpoczynku, w poniedziałek rano rozpoczęliśmy podróż jednym autokarem, wraz z niemieckimi rodzinami, co stało się przyczynkiem do wspólnej modlitwy oraz wielu interesujących rozmów, które pogłębiły relacje pomiędzy uczestnikami spotkania. Zwiedziliśmy takie perły architektury, jak: kościół Wieskirche (wpisany na listę dziedzictwa UNESCO w roku 1983), Ettal – barokowy klasztor benedyktynów, klasztor Andechs – miejsce urodzin św. Jadwigi Śląskiej i wiele innych ciekawych miejsc…
Na zakończenie wizyty, w piątek – 23.09.2016 uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele Świętego Krzyża w Ravensburgu; po niej przygotowano dla nas „Kolorowy Wieczór”. Wtedy też wręczyliśmy przedstawicielom parafii z Ravensburga upominki, w tym książkę o śp. księdzu Marku Kaiserze, która była powodem wzruszenia dla wielu obecnych na sali osób.
W sobotę wieczorem, 24.09.2016 we wspaniałych nastrojach wróciliśmy do Poznania. Wiemy na pewno, że za dwa lata rodziny z Ravensburga przyjadą do Poznania na kolejne spotkanie rodzin. Już teraz bardzo się cieszymy na tę wizytę.
Poniżej-kilka zdjęć z odbytego spotkania.

          Sławek Wiąz